Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Fotografije uz članak 2
30.10.2014
Tenis klub Prelog, po istraživanju gospodina Zvonka Vertuša, osnovan je 1935 godine o čemu gospodin Vertuš priprema monografiju.

Prema tome sa prekidima Tenis klub Prelog ima svoje korijene već 85 godina.

U novije doba i na novim terenima djeluje neprekidno 25 godina te ima organiziranu školu rada sa djecom i takmiči se u nekoliko kategorija:

-          Seniori u trećoj Hrvatskoj ligi

-          Veterani u najorganiziranijoj Međimurskoj ligi sa 2 ekipe kao i ženskom ekipom.

Prva ekipa Tenis kluba Prelog osvojila je u tih 25 godina tri puta prvenstvo Međimurja a više puta je bila druga.

Ženska teniska ekipa je prvak Međimurja za prošlu godinu.

Prva veteranska ekipa već se 2 godine takmiči u Prvoj Hrvatskoj teniskoj ligi da bi ove godine ostvarila povijesni uspjeh. Naime ovog vikenda na terenima  Nacionalnog teniskog centra Hrvatske Alplan Zagreb  održan je Play off Prve Hrvatske veteranske lige gdje su igrači Tenis kluba Prelog odličnim igrama u skupini plasman u play off-u osvojili treće mjesto u Hrvatskoj.

Prvo mjesto osvojio je TK TENAX ZAGREB, drugo mjesto TK DINAMO ZAGREB a treće mjesto osvojio je TK PRELOG.

Ekipu Tenis kluba Prelog sačinjavaju: Miljenko Novak, Jurica Perko, Balić Nenad, Mario Matjačić, Željko Horvat, Davor Prpić, Žarko Bermanec, Dražen Ileković, Ivan Glavina, Slobodan Mikac, Zlatko Blagaj, Božo Mihalić. Momčad je kao i proteklih godina uspješno vodio kapetan Alojzije Šestan.