SJEDIŠTE GRADSKE UPRAVE:
Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301
Tagovi: Danijel Turek

Preložanin Danijel Turek sudjelovao na Svjetskom prvenstvu u dvostrukom ultra triatlonu

Fotografije uz članak 5
02.09.2014
 Dana 22. i 23. kolovoza 2014. godine u mjestu Bakovci, pokraj Murske Sobote u Sloveniji, održano je Svjetsko prvenstvo u  dvostrukom ultra triatlonu popularno zvanom dvostruki Ironman. Hrvatska je imala 8 predstavnika, a među njima je bio Danijel Turek iz Preloga, tajnik Triatlon kluba Međimurje i član Hrvatskog Ultra Triatlon Teama.

O vrsti natjecanja i intenzitetu kakav je dvostruki Ironman govore podaci o preprekama koje je potrebno savladati; 7.6 kilometara plivanja, 360 kilometara vožnje bicikla i 84.4 kilometara trčanja.

Postojali su vremenski limiti u natjecanju tako da su natjecatelji disciplinu plivanja morali savladati u roku od četiri sata, dok su vožnju biciklom i trčanje morali svladati za petnaest sati.

Između 17 država i 48 natjecatelja iz cijeloga svijeta, Danijel Turek je svladao ukupnu udaljenost u vremenu od 25 sati i 8 minuta, čime je zauzeo respektabilno 16. mjesto od 39 natjecatelja koji su stigli u cilj, a da nisu prekoračili limit. Danijel Turek do sada ima završenih 5 jednostrukih utrka Ironman distance koja uključuje 3.8 km plivanja, 180 km vožnje biciklom, 42.12 km trčanja, te mu je ovo bio prvi nastup na dvostrukom Ironmanu.