SJEDIŠTE GRADSKE UPRAVE:
Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Najbolji sportski ribolovci Hrvatske u Prelogu primili priznanja i trofeje za 2021. godinu

26.03.2022

U prostoru Hotela Panorama te Sportsko rekreacijskog centra DG Sport, Hrvatski športsko ribolovni savez organizirao je, u subotu 26. ožujka,  svečanu dodjelu natjecateljskih trofeja najuspješnijim ekipama i pojedincima za 2021. godinu. Trofeji Hrvatskog športsko ribolovnog saveza dodijelili su se ekipama i pojedincima koji su u raznima kategorijama, u okviru Prvenstva Hrvatske osvojili prva tri mjesta ekipno, odnosno pojedinačno. Tako su dodijeljeni pehari i medalje ekipnim pobjednicima u raznim disciplinama, kao što su prvenstvo Hrvatske u lovu ribe, lovu na šarana, ribolovu grabežljivca iz čamca i dr., te najboljima iz raznih kategorija pojedinačno, kao što su lov pastrve prirodnim mamcima na brzim vodama, lov predatore s obale umjetnim mamcem i dr. Sve su pozdravili predsjednik Hrvatskog športsko ribolovnog saveza Vladimir Sever, saborski zastupnik i gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek te zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, dok su, uz njih, nagrade dijelili i predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina te predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Đuro Ujlaki. Među nagrađenima našli su se i međimurski ribolovci: ŠRU TSH Sensas MatchFishing iz Čakovca, ŠRD Mura iz Murskog Središća, ŠRD Ivanec iz Ivanovca, ŠRD Glavatica iz Preloga, ŠRD Ostriž iz Novakovca, TSH Čakovec iz Čakovca, ŠRK Klen iz Svete Marije, ŠRD Som iz Kotoribe te ŠRU Smuđ iz Draškovca.

Nekoliko trofeja osvojila su i ribolovna društva s područja Grada Preloga. Ekipa Športsko ribolovnog društva Glavatica osvojila je treće mjesto u 2. ligi sjever, dok je u pojedinačnom poretku telige, član Glavatice Goran Lipić osvojio prvo mjesto. Rajmond Pokrivač iz Športsko ribolovnog društva Glavatica osvojio je prvo mjesto u ukupnom poretku kategorije Pojedinačno Mastersi. U Prvenstvu Hrvatske, u kategoriji „lov ribe hranilicom na dnu – feeder“, ekipni su prvaci članovi Športsko ribolovne udruge Smuđ iz Draškovca, dok je u pojedinačnom poretku Davor Florjanić iz Smuđa osvojio drugo mjesto.