Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Otvoreno prvenstvo Preloga 2019. za mlađe kategorije

Fotografije uz članak 7
02.06.2019

Uspješno je završen turnir iz kalendara Teniskog saveza sjeverozapadne Hrvatske, Otvoreno prvenstvo Preloga za djecu do 8, 9 i 10 godina u organizaciji Teniskog kluba Prelog. U subotu 1. lipnja su na rasporedu bile kategorije U8 u jedinstvenoj kategoriji te U10 zasebno za dječake i djevojčice. U konkurenciji dječaka do 10 godina pobjedu je odnio Rian Bregović iz TK Varaždin 1181, drugo Franko Špehar iz TK Sirele iz Bjelovara, a treće Bartol Tuđan iz TK Varteks Varaždin. Za TK Prelog  je veliko zadovoljstvo pobjeda Tene Posavec na turniru za djevojčice do 10 godina, ispred Eve Papić Bogadi iz TK Koprivnice i Ree Godinić iz TK Varteks Varaždin koja je osvojila treće mjesto. Ukupno je u kategoriji do 10 godina sudjelovalo 22 igračica i igrača. U kategoriji do 8 godina rezultat je bio u drugom planu, ali valja reći da je ostvaren rekordan broj prijavljenih (30 djevojčica i dječaka), a nekima od njih je to bilo i prvo tenisko natjecanje.  U nedjelju 2. lipnja na rasporedu je bilo natjecanje djece do 9 godina a najbolji je bio Matej Novak iz TK Franjo Punčec iz Čakovca ispred Marina Makovca iz TK Sv. Martin na Muri, dok je treće mjesto osvojila Gala Kneževič iz TK Koprivnica. Ukupno je na turniru u subotu i nedjelju sudjelovalo 71 djece u tri kategorije, a TK Prelog se opet pokazao kao odličan organizator.

U isto vrijeme tijekom ovog vikenda nešto stariji tenisači i tenisačice TK Prelog sudjelovali su na regionalnom Prvenstvu sjeverozapadne Hrvatske za djevojčice i dječake do 12 godine te ostvarili izuzetne rezultate. Na turniru je u muškoj konkurenciji sudjelovalo 12 natjecatelja, dok je u ženskoj konkurenciji snage odmjerilo 10 natjecateljica. Kod dječaka je Juraj Horvat (TK Prelog) potvrdio status prvog nositelja, pobijedivši u grupnom dijelu natjecanja sva 3 protivnika, izgubivši samo 7 gemova u sva 3 susreta. U eliminacijskom dijelu turnira, Juraj je prvom kolu bio sloboban, nakon toga je u polufinalu pobijedio Gabrijela Nađa te je u finalu uvjerljivo nadvisio Lukasa Ladića. Kod djevojaka je status prve nositeljice također opravdala Tamara Balent (TK Prelog), koja je prvo kolo bila slobodna, u polufinalu je pobijedila Niku Dragičević te u finalu Emu Šantić. Tamara je osim pojedinačnog naslova pobjedu odnijela i u konkurenciji parova zajedno sa Nikom Dragičević iz TK Didon Virovitica. TK Prelog ovim putem čestita Tamari, Teni i Juraju na izuzetnom ostvarenju, kao i svim sudionicima turnira Otvoreno prvenstvo Preloga te vrijednim volonterima iz redova članova kluba koji  su svojim radom pokazali da Teniski klub Prelog izrasta u jedan od vodećih klubova u regiji.