Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Završila petnaesta po redu Ljetna kros liga Prelog

Fotografije uz članak 11
12.08.2022

Dodjelom nagrada, proglašenjem najboljih u brojnim kategorijama, u petak 12. kolovoza, završila je ovogodišnja Ljetna kros liga Prelog. Bilo je to petnaesto izdanje, ove najstarije trkačke lige u ovom dijelu Međimurja, i ove godine u odličnoj organizaciji Biciklističkog kluba Prelog. Uz predstavnike organizatora, nagrade su najboljima predali saborski zastupnik i gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, predsjednik Gradskog vijeća Đuro Ujlaki te predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Preloga Dejan Naranđa.

Tako je kod žena, na 6 kilometara, ukupno prvo mjesto osvojila Mia Furdi, ispred Petre Vidović Zember i Mirjane Mlinarić, a kod muškaraca Ivan Ružman, ispred Gorana Markovića i Siniše Škvorca. Ukupno je na šest kilometara trčalo 49 natjecateljica i natjecatelja. Na 3,2 kilometra, u konkurenciji 91 trkačice i trkača, prvo je mjesto u ženskoj konkurenciji osvojila Dubravka Horvat, ispred Maje Horvat i Mirjane Furdi. Kod muškaraca, u ukupnom poretku na 3,2 kilometra, najviše je bodova skupio Darko Okreša, ispred Ivana Jakopovića i Hrvoja Slavičeka. U konkurenciji 12 hodačica i hodača, na dužini od 3,2 kilometra, najbolji su, u ukupnom poretku Ira Branilović i Boris Lacković. Kod mlađih dobnih kategorija, prva su mjesta osvojili Doris Krznar i Teo Mihoci kod mlađih bebača, Greta Oto i Erik Jambrešić kod starijih bebača, Lora Golubić i Fran Mihalec, u konkurenciji mlađih limača, a Pavla Posavec i Abel Oto, kod starijih limača. U konkurenciji mlađih kadeta najbolji su bili Lea Gašparić i Leo Režek i kod starijih kadeta Hana Deban i Lino Plevnjak.

Inače, najmlađi sudionik lige bio je Vigo Sabolčec, rođen 26.4.2021. godine, a najstariji Željko Nikolić, rođen 1950. godine. Organizatori zahvaljuju i ovim putem sponzorima bez kojih ne bi mogli organizirati ligu, a to su redom: Zajednica športskih udruga Grada Preloga, Grad Prelog, Huni bike Shop, Trgovina MIhalec Beciklin, SRC DG Sport i Hotel Panorama, Strojobravarski servis Novak Josip, obitelji Marković, kao i Dječjem klubu SiMS, koji je brojnim aktivnostima začinio proglašenje najboljih.

Fotografije: Marko Kiš