Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Prijem za uspješne sportaše iz Preloga

Fotografije uz članak 8
30.12.2022

Gradonačelnik Ljubomir Kolarek priredio je prijem za uspješne sportaše iz Preloga, koji danas nastupaju u redovima klubova van Grada Preloga, a prošle su se godine okitili vrijednim naslovima. Prijem je priređen u petak, 30. prosinca u prostorijama Uprave Grada Preloga, a uz gradonačelnika Kolareka, domaćin je sportašima bio i predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Đuro Ujlaki.

Dalia Šestak nakon početaka u Karate klubu Mihovil iz Preloga, danas se natječe kao članica Karate kluba Globus. Prvenstvo Hrvatske u pojedinačnim borbama za mlađe uzraste okupilo je u listopadu u Jastrebarskom 655 mladih karataša u 686 nastupa iz 73 karate kluba, a Dalia Šestak osvojila je naslov prvaka u kategoriji osmogodišnjakinja do 33 kilograma. I Tino Panić je karate krenuo učiti u Karate klubu Mihovil Prelog, a danas je također član Karate kluba Globus. Brojni su njegovi sjajni rezultati, a ove se godine ističe zlatna medalja na Svjetskom kupu Svjetske karate fedesracije, koji se održavao u sklopu Youth League Poreč 2022., a tamo je Tino osvojio zlato u kategoriji dječaka U12 do 35 kilograma.

Franjo Gosarić je član čakovečkog Kuglačkog kluba „Željezničar“, koji se godinama natječe u 1. hrvatskoj kuglačkoj ligi te je iz sezone u sezonu sve bolji i prepoznatljiviji u hrvatskim okvirima, a u ovom trenutku je najuspješniji kuglački klub iz Međimurja. Ove je godine Franjo Gosarić, u tandemu sa Denisom Košakom, osvojio naslov seniorskog prvaka Hrvatske u paru, a njih dvoje su ujedno i prvaci Međimurja u paru. Do naslova prvaka Hrvatske svladali su i profesionalnce, hrvatske reprezentativce, što dovoljno govori o njihovoj kvaliteti. Andreju Hladniku prva sportska ljubav bio je nogomet, a posljednjih nekoliko godina uspješan je trkač, maratonac, koji se natječe u klupskim bojama Atletskog kluba Varaždin. Gotovo da nema utrke u Hrvatskoj u kojoj Andrej nije stao na postolje, a ove se godine okitio i naslovom prvaka Hrvatske. Pobjedom na ovogodišnjem Sljemenskom maratonu 2022., s vremenom 3:31:14, Hladnik je postao prvak Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze.