Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Sjajni uspjesi mladih stolnotenisača iz Preloga

Fotografije uz članak 5
19.04.2022

U subotu, 16. travnja, u prijepodnevnim satima, održano je Prvenstvo Međimurja u stolnome tenisu za mlađe kategorije. Šezdeset devet natjecateljica i natjecatelja borilo se za titule u dvanaest različitih kategorija u muškoj i ženskoj konkurenciji. Natjecanje se održalo u Sportskoj dvorani II. Osnovne škole u Čakovcu, a izuzetno su uspješni bili i članovi Gradskog stolnoteniskog kluba Prelog. Gradski stolnoteniski klub Prelog izuzetno veliku pažnju pridaje radu sa najmlađima. Prošle su sezone nastavili suradnju s poznatim međimurskim stolnotenisačem i trenerom Robertom Mikacom iz Čakovca koji ima A+ licencu za treniranje stolnog tenisa na najvišoj razini. Rezultati priločke „Škole stolnog tenisa“, vidljivi su bili i na ovome Prvenstvu Međimurja u stolnome tenisu za mlađe kategorije. U kategoriji U11 Tin Horvat osvojio je prvo mjesto, u kategoriji U13 Mlađe kadetkinje Lucija Hozjak osvojila je prvo, a Ena Burić drugo mjesto, dok je u kategoriji U13 Mlađi kadeti Fran Matošić osvojio treće mjesto. U kategoriji U15 kadetkinje, Lucija Hozjak osvojila je treće mjesto, a u kategoriji U19 juniorke Petra Habola drugo mjesto. Nastupila je i Nika Burić, a svi su oni članovi Gradskog stolnoteniskog kluba Prelog ponikli u njihovoj školi stolnog tenisa. Ovim uspjesima treba pridodati i uspjeh ženske stolnoteniske ekipe Osnovne škole Prelog, koja je osvojila prvo mjesto na županijskom stolnoteniskom natjecanju te izborila pravo nastupa na Prvenstvu Hrvatske.