SJEDIŠTE GRADSKE UPRAVE:
Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

U Cirkovljanu održano natjecanje vatrogasnog podmlatka 'II. Kup svetog Lovre'

22.07.2023

U subotu,  22. srpnja 2023. godine, u Cirkovljanu je na nogometnom igralištu Sportskog parka Zdenci, održano natjecanje vatrogasnog podmlatka 'II. Kup svetog Lovre'. Na natjecanju je sudjelovalo sveukupno 14 ekipa, 4 u kategoriji podmladak ženski i 10 u kategoriji podmladak muški i to iz dobrovoljnih vatrogasnih društava Cirkovljan, Draškovec, Donji Hrašćan, Donji Mihaljevec, Kotoriba, Palinovec, Sveta Marija i Vratišinec. Ekipe djece od 6 do 12 godina izvele su po dvije vježbe s brentačama, prema Pravilniku HVZ-a te štafetnu utrku. U kategoriji podmladak ženski treće je mjesto zauzela ekipa domaćina DVD-a Cirkovljan, drugo DVD Donji Mihaljevec, a prvo ženski podmladak DVD-a Palinovec. U kategoriji podmladak muški treće je mjesto zauzela ekipa DVD-a Donji Hrašćan, drugo DVD Donji Mihaljevec, dok je prvo mjesto i prijelazni pehar za sveukupno najbržu ekipu osvojio muški podmladak DVD-a Palinovec.

Prva tri mjesta su nagrađena peharima dok su svi članovi natjecateljskih ekipa djece i njihovi voditelji za svoj trud, zalaganje i sudjelovanje osvojili medalje. Diplome su dodijeljene svakom dobrovoljnom vatrogasnom društvu koje je sudjelovalo na natjecanju. Medalje i priznanja su dodijelili predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Đuro Ujlaki i Zapovjednik DVD-a Cirkovljan Zvonko Gašparić. Nagrađena su i dva najmlađa člana koja su sudjelovala na natjecanju. Organizatori su zahvalili sudačkoj komisiji, roditeljima djece, članovima DVD-a i svim ostalim prijateljima vatrogastva koji su na bilo koji način pridonijeli, pomogli i prisustvovali treninzima ekipa djece i natjecanju. Nakon natjecanja uslijedilo je druženje djece, njihovih roditelja, posjetitelja natjecanja i članova svih DVD-a.