U subotu, 27. lipnja, u Gradskoj vijećnici Grada Preloga, gradonačelnik Ljubomir Kolarek priredio je prijem za članove Puhačkog orkestra Grada Preloga. Članovima Puhačkog orkestra, kao i njihovom vodstvu, predsjedniku Dante Mikecu i voditelju, dirigentu, Dominku Saviću, čestitao je na nedavnim sjajnim uspjesima i istakao veliko zadovoljstvo njihovim radom te činjenicom da svojim nastupima redovito obogaćuju brojne manifestacije na području Preloga.
Prije nekoliko tjedana ostvarili su sjajan uspjeh na 39. Susretu hrvatskih puhačkih orkestara u Zagrebu, koji je okupio najuspješnije puhačke orkestre iz cijele Hrvatske. Susret je u svojem 39. izdanju, s velikim brojem sudionika i kvalitetom glazbenog programa, u punom sjaju predstavio snagu kulturno-umjetničkog amaterizma kao važnog nositelja glazbene kulture. U Zagrebu je sudjelovalo 13 najboljih hrvatskih amaterskih orkestara s više od 300 glazbenika u A i C kategoriji i u Kategoriji slobodnog koncertnog programa natjecanja. Orkestri sudionici državne razine natjecanja svoje su mjesto izborili putem županijskih smotri i samostalnih preslušavanja.
Puhački orkestar Grada Preloga ostvario je izniman uspjeh u kategoriji „Puhački orkestri C kategorije“ gdje je osvojio prvo mjesto, a također je osvojio i nagradu Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu djela hrvatskog autora. Puhački orkestar Grada Preloga nastupio je pod vodstvom dirigenta Dominika Savića sa skladbama: Berta Appermonta, “The Return of the Vikings”, Igora Kuljerića, “Predigra Renesansnoj komedij”, i Randalla Standrigea, “Imaginarium”.
Puhački orkestar Grada Preloga osnovan je krajem 2012. godine na inicijativu Grada Preloga i Doma kulture Prelog, s ciljem stvaranja kulturnog središta koje će okupljati glazbenike svih generacija. Orkestar je formiran u ožujku 2013. godine kada su se, zahvaljujući potpori Grada, osigurali instrumenti za sve članove. Time je započeo proces individualnog i grupnog glazbenog usavršavanja koji traje i danas. Visoka umjetnička razina Orkestra potvrđena je državnim natjecanjima u organizaciji Hrvatskog sabora kulture. Naime, 2019. godine na 33. Susretu hrvatskih puhačkih orkestara u Novom Vinodolskom, Puhački orkestar osvaja Zlatnu plaketu, a 2024. godine na 37. Susretu u Zagrebu osvaja Srebrnu plaketu. Puhački orkestar Grada Preloga danas broji oko 30 aktivnih članova koji pod vodstvom Dominika Savića, koji je njihov voditelj od 2023. godine, teže stalnom napretku i širenju svojih iskustava.
Gradonačelnik Kolarek malim je, prigodnim poklonima, nagradio sve članove Puhačkog orkestra te im zaželio uspješan rad, što više novih nastupa i koncerata u skorijoj budućnosti.